Cobra cup 2009:

Na konci března, konkrétně 21.3.2009, jsme se zúčastnili již šestého ročníku pražského turnaje COBRA CUP. Sraz závodníků byl v 3:15 na karvinském vlakovém nádraží. Po příjezdu do Prahy probíhalo vážení, kde se všichni naši závodníci „vlezli“ do svých váhových kategorii. Dopoledne probíhala soutěž v technických sestavách, které jsme se nezúčastnili.
Museli jsme počkat až do odpoledních hodin, kdy se začalo soutěžit v kyorugi - sportovním zápase. I když byla na našich mladých sportovcích poznat únava z brzkého vstávání a dlouhé cesty, podávali velmi dobré výkony. Někomu se dařilo lépe, někomu hůř.

článek "Karvinský deník "

Z našich 18 závodníků se 14 umístilo na medailových pozicích. Celkem jsme získali 2 zlaté, 8 stříbrných a 4 bronzové medaile. Nejlepší výkon podal jednoznačně Petr Segeďa, který v semifinále deklasoval svého soupeře výsledkem 5:0 a ve finále se střetl s Danielem Alonso, také závodníkem našeho klubu. Daniela porazil a získal tak skvělé 1. místo v kategorii A. Druhým nejlepším výkonem se muže pochlubit Martiník David, který trénuje pouze půl roku a má stále bilý pásek. Dokázal vyhrát 3 zápasy s mnohem zkušenějšími závodníky a až ve finále těsně prohrál se svým soupeřem. Získal tak skvělé 2 místo! Chtěl bych poděkovat i Muradovi Tulessenovovi, který se mnou trénuje v Brně, za to, že reprezentoval náš klub a získal cennou zlatou medaili.

článek "Glos ludu"

Medaile si odvezli:
Zlato: Tulessenov, Segeďa P.
Stříbro: Pryszcz, Uliarczyk L., Szotek, Joni, Flašková K., Bálazs, Martiník D., Alonso
Bronz: Uliarczyková N., Grácz, Segeďa T., Martiník P.

Konečně se dostavil první úspěch našeho klubu! V hodnocení týmů jsme získali výborné 3. místo. První byl už tradičně neporazitelný klub z Humpolce. Za zmínku stojí, že se nám podařilo porazit i domácí klub, který turnaj organizoval.Všem našim závodníkům přeji hodně dalších sportovních úspěchů.
Na závěr bych chtěl poděkovat KSVČ Juventus Karviná a Magistrátu města Karviné za poskytnutou finanční podporu.